मन्थली मा.वि. सहित् ४ वटा विद्यालयमा भएको पठनपाठन रोक्न CCMC को निर्देशन

साउन २५, काठमाडौं ।
कोभिड १९ संकट व्यवस्थापन केन्द्र छाउनीले रामेछाप जिल्ला सहित महोत्तरी र डडेल्धुरा जिल्लामा हालका दिनमा संचालन भइरहेका विद्यालयहरु तुरुन्त बन्द गर्न निर्देशन दिएको छ । केन्द्रले गत २३ गते उक्त जिल्लाहरुका कोभिड १९ संकट व्यवस्थापन संचालन केन्द्र (डिसिसिएमसी) लाई परिपत्र गर्दै रामेछाप जिल्लाका ५ वटा शैक्षिक प्रतिष्ठानहरुमा शैक्षिक क्रियाकलाप हुँदै आएकोमा सो रोक्न परिपत्र गरेको हो । मन्थलीमा रहेका पाँचैवटा विद्यालयहरु क्रमसः मन्थली मा.वि., सहिद् स्मृति बहुमुखी क्याम्पस, तामाकोसी बोर्डिङ स्कूल, कर्कलादेवी बोर्डिङ स्कूल र समता बोर्डिङ स्कूलमा हुँदै आएको शैक्षिक गतिविधिलाई रोक्न निर्देशन दिएको हो ।


उल्लेखित विद्यालयहरुमा हुने पठनपाठनमा सामाजिक दूरीको ख्याल नगरिएको कारण उक्त विद्यालयहरुका पठनपाठनहरुलाई रोक्न भनिएको हो ।


त्यस्तै महोत्तरी जिल्लाको सरस्वती इङ्लिस बोर्डिङ स्कूल र भानुभक्त इङ्लिस बोर्डिङ स्कूलमा हुँदै गरेको पठनपाठनलाई समेत रोक्ने निर्देशन भएको छ । डडेल्धुरा जिल्लाका रङ्गुन बोर्डिङ स्कूल, न्यूभिजन स्कूल, शारदा एकेडेमी विद्यालय तथा क्याम्पसहरु सञ्चालन भएको र सो गतिविधिको अनुगमन गरी सञ्चालनमा आएको नआएको एकिन गरी आवश्यक कारबाहीका साथ सोको जानकारी उक्त केन्द्रलाई समेत उपलब्ध गराउन हुन निर्देशन दिएको छ । रामेछाप जिल्लामा संचालन भएका अन्य विद्यालयहरुको समेत अनुगमन गरी जानकारी दिन केन्द्रले सोही पत्रानुसार आदेश दिएको छ ।


सो सम्बन्धमा आफूहरुले उल्लेखित विद्यालयहरुमा परिपत्र गरी पठनपाठन कार्य बन्द समेत गराइसकेको र जिल्लामा त्यसरी संचालनमा आएका विद्यालयहरुलाई समेत सम्बन्धित पालिकाहरुसँग समन्वय गरी तुरुन्त बन्द गराउने कार्यमा लाग्ने प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले जानकारी दिएकी छिन् ।

तपाईको प्रतिकृया दिनुहोस्