खाली भए सुनापतिका आइसोलेशन र क्वारेन्टिन, सबैलाई सचेत रहन अध्यक्ष लामाको आग्रह

भदौ ०६ । जनता भ्वाइस संवाददाता, रामेछाप


कोरोना भाइरसले विश्व त्राहित्राहि भएको अवस्थामा धेरै संक्रमितहरु आइसोलशन र क्वारेन्टिनमा बसिरहेका छन् । रामेछाप जिल्लाका धेरै स्थानीयतहरुमा संक्रमितहरु आइसोलेशन वा क्वारेन्टिनमा बसिरहँदा सुनापति गाउँपालिकामा हाल एकैजना पनि सम्भावित संक्रमित छैनन् ।


सुनापति वडा नं. २ की तामाङ थरकी महिला दुवईबाट फर्किएपछि उनलाई करिब डेढ महिनासम्म क्वारेन्टिन र आइसोलशन राखेपछि पिसिआर नेगेटिभ आएर उनलाई घर पठाइएको हो । डेढ महिनासम्म पटक पटक गरी ३ पटकसम्म पिसिआर परीक्षण गरेपश्चात परिणाम नेगेटिभ आएपछि उनलाई घर पठाइएको गाउँपालिका अध्यक्ष धावा लामाले जानकारी दिएका छन् ।


विगतमा काठमाडौं वा विदेशबाट आएका स्थानीयहरु १५ जनासम्म क्वारेन्टिनमा राखिएको र हाल कोही पनि कुनै क्वारेन्टिनमा नरहेको लामाले बताए ।


अहिलेको अवस्थामा सुनापति गाउँपालिकाका जनस्तरमा कस्तो संयमता छ ? भन्ने जनता भ्वाइसको जिज्ञासामा लामा भन्छन्,


‘गाउँमा यसैपनि कामको मारामार हुन्छ । आफ्नो नियमित काममा लाग्नेहरु लागेकै छन् । गाउँमा नयाँ मान्छेहरु कोही पनि आउन दिएका छैनौं । गाउँबाट बाहिर जानेहरुमा पनि कडाई गरिएको छ । सुरुसुरुका दिनहरुमा शहरबाट आएका युवाहरु खुलेआम घुमेका देखिन्थे । साना साना चियापसल तथा खाद्यान्न पसलहरु बिहान ६ बजेदेखि १० बजेसम्म खुल्ला गरिएको छ । अहिले त्यसलाई पनि रोकेका छौं । सामाजिक त्रास भए पनि संयमता अपनाइएको छ ।’


कोरोना भाइरसको प्रभाव कहिलेसम्म रहने र कहिले मुक्तहुने भन्ने विषय अन्यौल रहेकोले सबै पालिकाबासीहरुलाई सचेत र संयम रहन अध्यक्ष लामाले आग्रह गरेका छन् ।