रसायनिक मलको कालोबजारी गर्ने लामा धरौटीमा रिहा, लामाले यस्तो गरे कबुल

भदौ १२ । जनता भ्वाइस संवाददाता, रामेछाप


केहीदिन पहिलो मन्थलीमा मलमा कालोबजारी गर्ने एक व्यवसायी २ लाख रुपैयाँ धरौटी तिरी प्रहरी नियन्त्रणमुक्त भएका छन् । जिल्ला प्रशासन कार्यालय, रामेछापले आज दिएको जानकारी अनुसार रासायनिक मलमा कालोबजारी गर्ने कृषक जागरण कृषि सहकारी संस्था लि. का व्यवस्थापक पदमहादुर लामा हिजो रिहा भएका हुन् ।


लामाले गत भदौ २ गते उक्त डिपोबाट एमोनियम सल्फेट भन्दै सल्फेटकै मोलमा युरियामल बेचेका थिए । साल्ट टे«डिङ कर्पोरेशन लिमिटेड बनेपाबाट ८ सय ४६ रुपैया प्रतिबोरामा खरिद गरेको मल १ हजार ८ सय रुपैयाँमा कृषकहरुलाई बेचेका थिए ।


आज जिल्ला प्रशासन कार्यालय रामेछापले दिएको जानकारीमूलक सूचनामा भनिएको छ ।


मन्थली नगरपालिका वडा नं . १ स्थित कृषक जागरण कृषि सहकारी संस्था लि. को विक्री केन्द्रबाट रासायनिक मल बिक्री वितरण सम्बन्धमा यस कार्यालयमा गुनासो आई तत्काल यस कार्यालयको नेतृत्वमा अनुगमन हुँदा उक्त विक्री केन्द्रबाट सहकारीका व्यवस्थापक पदम बहादुर लामाले साल्ट्र टेडिङ्ग कर्पोरेसन लि. बनेपाबाट प्रतिवोरा रु. ८४६ र रुपयाँमा खरिद गरी ल्याएको यूरिया मललाई एमोनियम सल्फेट मल हो भनि प्रतिवोरा रु . १८०० मा कृषकलाई विक्री वितरण गरेको पाइएको हुँदा सहकारीका व्यवस्थापक तथा विक्रेता पदमबहादुर लामालाई तत्काल पक्राउ गरी अनुसन्धान भएकोमा निज विरुद्ध कालो बजार तथा अन्य सामाजिक अपराध तथा सजाय ऐन , २०३२ दफा ३ को (१) बमोजिमको कसुरमा अभियोग पत्र दायर भएकोमा निजवाट मिति २०७७।०५।११ गते रु. २ लाख धरौटी लिई यस कार्यालयबाट मुद्दा पुर्पक्षको लागि निजलाई तारिखमा छाडिएको व्यहोरा जानकारीका लागि अनुरोध छ ।


सूचनामा भनिएको छ ।


यसै सम्बन्धमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले लामाले कृषकहरुसँग युरियामल बापतको बढी मूल्य कृषकहरुलाई फिर्ता गरिसकेको जनाएकी छिन् । केही कृषकहरुलाई फिर्ता गर्न बाँकी रहेको र त्यसलाई पनि तुरुन्तै फिर्ता गर्ने लामाले कबुल गरेका छन् ।

‘अबको १ महिना पछि हामीले लामालाई बोलाएका छौं । त्यो बेलामा उनले सबै कृषकहरुलाई लिएको बढी मूल्य चुक्ता गरेको भरपाई पेश गर्न सकेनन् भने उनलाई फेरि थप कारवाही हुनेछ ।’ शर्माको कथन छ ।