नगरप्रमुख बस्नेतको भनाई प्रती पत्रकारको संगठन आक्रोशित

माघ १, रामेछाप ।

गत पौष २८ गते मन्थली नगरपालिकाको आठौं नगर सभामा नगर प्रमुख रमेशकुमार बस्नेतले नगर सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा आफ्नो सभामा पत्रकारहरु उपस्थित नभएको विषयलाई लिएर सिङ्गो पत्रकारीता जगत र सम्पुर्ण पत्रकारहरुलाई एकमुष्ठमा गाली गलौज गरेको विषयलाई लिएर पत्रकारहरूले आपत्ती व्यक्त गरेका छन् ।

नगर प्रमुख जस्तो गरिमामय पदमा बसेर सार्वजनिक रुपमा व्यक्त भएको अमान्धर्भिक, अनैतिक र
अशोभनिय भनाई प्रति पत्रकारहरूले आपत्ती जनाएका हुन्।
एउटा उच्च अहोदामा बसेको व्यक्तिले सिमित चरित्र र व्यक्तिका कारण सिगो पत्रकारीता जगत माथि सम्मानित नगरसभामा पत्रकारहरुलाई गाली गर्दै सिंगो पत्रकारीता जगतमाथि नै खलल पुग्ने गरी अभिव्यक्ति दिनु निन्दनीय छ । नगरसभालाई सम्बोधन गर्दै पत्रकारहरुलाई खान र लिन पाउने भए लाइन लागेर आउथे, त्यो व्यवस्था नभए पछि किन आउ थिए भन्दै मगन्ते र भिखारीको संज्ञा दिदै तल्लो स्तरको उपमा दिएको कुराले समग्र पत्रकार र पत्रकारीता पेशा प्रति अपमान गरेर आफूलाई ठूलो ठान्नु दुर्भाग्य हो । यस किसिमको अभिव्यक्ति प्रति पत्रकारहरूको संगठनले खेद प्रकट गरेको छ ।
पेसागत मर्यादा विपरित र पेशामा नै आँच आउने गरी कुनैपनि पत्रकारहरू खानकै निमित लाइन लागेर मन्थली नगरपालिकामा नगएको कुरा स्पष्ट पारेका छन्। कोहि पत्रकार खान लिनका लागि नगरपालिकामा गएको भए नगरप्रमुख वस्नेतलाई विज्ञप्ति मार्फत नाम सार्वजनिक गर्न चुनौति दिएका छन् । व्यक्तिगत रिसीवीले सिंगो पत्रकार र पत्रकारीता जगतको सार्वजनिक रूपमा बेइजत गर्न खोजिएको उक्त घटना प्रति भर्त्सना समेत गरेका छन् ।
नगर सभामा उपस्थिका लागि आधिकारिक रूपमा पत्रकारहरुलाई निमन्त्रणा नगर्ने तर नगर सभामा नआएको भन्दै पदिय मर्यादा भुलेर पत्रकार पत्रकारिता पेशा प्रति अपमान गर्ने नगर प्रमुख रमेश कुमार वस्नेतको उक्त अभिव्यक्ति प्रति आपत्तिका साथ विज्ञप्ती निकालिएको हो ।


पत्रकारहरु पेशागत मर्यादा र पत्रकार आचारसंहिता बमोजिम आफ्नो धर्म निर्वाह गर्ने कुरामा सदैब सचेत र सतर्क छन्। पत्रकार पनि परिवर्तनका संवाहक विकासका साधक हुन । राम्रो लाई राम्रो र नराम्रोलाई खबरदारी गर्ने पत्रकारहरुको धर्म र दायित्व पनि हो । पत्रकारले चलाउने कलमको महत्व कति रहन्छ भन्ने कुरामा सबै पत्रकार साथीहरु सजग रहेको कुरा अनुरोध समेत गराएका छन । गलतलाई गलत भन्दा पचाउन नसक्नेहरुले पत्रकारलाई गाली गर्ने काम बन्द गर्नु आवश्यक छ। कसैले व्यक्तिगत चरित्र हत्या गर्छ भने त्यसका लागि कानुनी बाटोहरु खुल्ला रहेको छ । व्यक्तिगत रिसीवी र व्यक्तिले दुख दिएको भए त्यसका लागि कानुनी बाटाहरु खुल्ला रहदा रहदै पत्रकारीताकै धज्जी उडाउनु नगर प्रमुखको कुन हैसियतले दिन्छ ? यो कुरा पुष्टी गर्न सांगठकिन रुपमा चुनौति समेत दिएका छन् ।
पत्रकारहरु आफ्नो कलममा विश्वास गर्दछन कसैको दयामा नपालिएको कुरा समेत हेक्का रासन अनुरोध गगरेका छन् । पेशागत मर्यादामा रही आचारसंहिता बमोजिम आफ्ना कलम चलाउन पत्रकारहरुले नभुलेको कुरा अवगत गराउदै आफ्नो स्वार्थ पूरा गर्न र आफुलाई सर्वे सर्वा ठानेर बोल्ने र तल्लो स्तरमा झरेर पत्रकारलाई गाली गलौज गर्ने अधिकार कोही जनप्रतिनिधी
लगाएत अन्य कसैलाई पनि नरहेको कुरा विज्ञप्ती छ ।