घरमुलीको हत्यापछि परिवार नै विस्थापित (भिडियो सहित)

रामेछापको गोकुलगंगा गाउँपालिका–३ विरौटामा बस्दै आएका मेहरमान वि.क.को एक स्थानीयको कुटपिटबाट मृत्यु भएपछि उनको परिवार नै विस्थापित भएको छ । मेहरमानको मृत्युपछि अभियुक्तको आफन्तले धम्की दिएपछि मृतकको परिवार नै विस्थापित भएको हो ।


रामेछापको गोकुलगंगा गाउँपालिका वडा नं. ३ विरौटामा बस्दै आएका मेहरमान बि.क.को स्थानीय साङतेन्जी शेर्पाको कुटपिटको कारण मृत्यु भएपछि परिवार नै विस्थापित भएको छ । बारी जोत्ने ट्याक्टरको विषयमा सामान्य विवाद हुँदा शेर्पाको निर्घात कुटपिटबाट मुत्रथैली फुटेपछि विकको उपचारको क्रममा मृत्यु भएको थियो । विकको मृत्यु पछि पक्राउ परेका शेर्पालाई छुटाउन शेर्पाका छोराले मृतकका परिवारलाई दबाब दिएपछि उनीहरु घर छोडेर हिड्न बाध्य भएका हुन् ।


मृतकका परिवार विस्थापित मात्र भएका छैन उनीहरु बेसहारा समेत भएका छन् । गोकुलगंगा गाउँपालिका–४ बेतालीमा रहेको ६ आना जग्गा विद्युतको हाइटेन्सन लाइन र सडकले खाइदिएपछि भूमिहिन भएका विकको परिवार गोकुलगंगा–३ विरौटामा पूर्णबहादुर कार्कीको जग्गामा घर बनाएर बस्दै आएका थिए । महेरमानको मृत्युपछि उनका परिवार आफन्तको घरमा आश्रय लिएर बसेका छन् ।


राज्यद्धारा नै भूमिहिन बनाइएका विकले आरन चलाएर ८ जनाको परिवार पाल्दै आएका थिए । उनको मृत्युपछि परिवार विचल्लीमा परेका छन् । घरमुलीको मुत्युपछि परिवारको अवस्था सडकबासीको जस्तो भएको छ ।


काम गर्न सक्ने जेठो छोरा पनि सबारी दुर्घटनामा गरि ढाडको मेरुदण्ड भाचिएपछि काम गर्न सक्दैनन् भने उनका भाइबहिनी नाबालक छन् ।
मृतकको उपचारमा ५ लाख रुपैयाँ लागेको र त्यो पैसा समेत पीडकले नतिरेको पीडित परिवारको गुनासो छ ।