पत्रकार संकट व्यवस्थापन कोष निर्माणका लागि सहयोगको अपिल

नेपाल पत्रकार महासंघ रामेछापले पत्रकार संकट व्यवस्थापन कोष निर्माणका लागि सहयोगको अपिल गरेको छ । पत्रकार महासंघ रामेछापले एक अपिल पत्र जारि गर्दै सो कोष निर्माणका लागि सहयोग गर्न अनुरोध गरेको हो ।

पत्रकारहरु आफ्नो जिउ ज्यान र परिवारको पर्वाह नगरी रातोदिन नागरिकलाई सूचना दिने कार्यमा तल्लिन छन् । चाहे संक्रमण रोक्नका लागि चाल्नुपर्ने कदमको बारेमा कुरा उठाउदा होस या अक्सिजन नभएको कुरा होस । चाहे प्रशासनले लकडाउनलाई प्रभाकारी वनाउन नसकेको कुरा हुन या  संक्रमितलाई वेवास्ता गरेका कुरा हुन संचार माध्यममा दिनु पर्ने वाध्यता पत्रकारहरुलाई छ । यहि बाध्यताका विच रामेछापमा क्रियासिल पत्रकारहरु १० जनालाई दोश्रो लहरको कोरोना संक्रमण भएको र महासंघमै आईसुलेसनमा राखि निको भएर घर फर्कनु भएको छ । तसर्थ अब भाबी दिनहरूमा पत्रकारलाई पर्ने संकट व्यवस्थापनका लागि यो कोष आवश्यक रहेको महासंघ रामेछापका अध्यक्ष बद्रि नयाँघरे बताउँछन् ।

कोरोना फैलने, गम्भिर विरामी पार्ने र निधन हुने क्रम रोकिएको छैन । अझै सम्म कोरोना विरुद्ध खोपको ग्यारेण्टी छैन् । पत्रकारहरुले पेशा व्यवसाय गर्नुनै छ । सुरक्षा सावधानि अपनाउदा अपनाउदै संक्रमित हुन सक्ने कुरालाई मध्यनजर गर्दै  पत्रकारहरुलाई आइसुलेसन, औषधि उपचार र गम्भिर विरामी परेको अवस्थामा सुविधा सम्पन्न अस्पताल सम्म लगेर उपचार गर्नुपर्ने अवस्था आउदा केहि सहयोग पुगोस भन्ने हेतुले नेपाल पत्रकार महासंघ रामेछापले संकट व्यवस्थापन तथा उद्धार कोष ( पत्रकार ) २०७८ स्थापना गर्ने निर्णय गरेको अध्यक्ष नयाँघरेले बताए ।

अपील पत्रमा  भनिएको छ – उक्त कोषमा पत्रकारहरु स्वयं, स्थानीय सरकार, समाजिक अभियान्ता, निर्माण व्यवसायी, उद्योगी व्यवसायी, राष्ट्रसेवक कर्मचारी र ईच्छुक समाजका लव्धप्रतिष्ठित महानुभावहरुलाई आफुले सकेको सहयोग गरीदिनु हुन अनुरोध छ ।

महासंघले राष्ट्रिय बाणिज्य बैंक मन्थलीमा रहेको Nepal Patrakar Mahasangh को खाता नम्बर १६८०१००००४६७०००१ मा रकम जम्मा गरेर सहयोग गर्न सकिने अपिल पत्रमा लेखेको छ ।