हत्यारालाई कार्वाहि गर्न माग गर्दै प्रर्दशन

१ साउन

रामेछाप । हत्यारालाई कार्वाहि गर्न माग गर्दे आज मन्थलीमा दिनभर प्रर्दशन गरिएको छ । असार १ गते राति मन्थली नगरपालीका वडा नं १२ गेलुको सिग्राल वस्ने काले भन्ने बर्ष ३६ को राजकुमार बुढाथोकिको मृत्युको विषयमा प्रहरी प्रशासन गम्भिर नभएको र स्वतन्त्र पुर्वक छानविनको माग गर्दे हत्यारा पत्तालाउन स्थानिय हरुले मन्थलीमा प्रदर्शन गरेका हुन् ।

 गत असार १ गते दिनभर स्थानिय प्रभुराम बुढाथोकिको घरमा काम गरेका काले राति खानपिन गरि सोहि घरमा बास बसेका थिए । भोलिपल्ट २  गते विहान मृतक  कालेकि आमा  घाँस काट्न जंगल जाँदा खड्काकोमा पुगेर छोराको बारेमा सोधखोज गरेका थिए । त्यतिबेला खडकाकि श्रीमतीले विहानै घरबाट निस्किएर हिडेकाले कतै गएको हुन सक्ने जवाफ दिएको स्थानिय पुरुषोत्तम बुढाथोकिले जानकारी दिए ।

 भोलीपल्ट स्थानिय चनौटे भिरको फेदमा कालेको लास अडेस लागेर बसेको अबस्थामा गाउँलेहरुले देखेपछि पुलिसलाई खबर गरेका थिए । कालेको लास भिरबाट खसेको जस्तो देखिएपनि उसको टाउकोमा गहिरोचोट देखिए बाहेका अन्य कुनै लक्षण देखिएको थिएन् । करीब ३ सय मिटर अग्लो भीर भएपनि कालेको शरिरमा अरु कुनै पनि चोट नदेखिएको अवस्थामा गाउँलेहरुले फेला पारेका थिए ।

परिवारले लिखित रुपमा किटानी जाहेरी दिएको र सोहि आधारमा पर्शुराम बुढाथोकि लगायत २ जनालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएर अनुसन्धन गरिरहेको रहेको छ ।

निज कालेको परिबार सबै सुस्त मनस्थीतीका भएको र उनिहरुको  समाज प्रहरीमा पनि पहुच नभएकोले उनको असलि हत्यारा पत्ता लगाउन प्रहरी गम्भिर नदेखिएको आरोप  गाउँलेहरुले लगाएका छन् । 

रामेछाप जिल्लाका प्रहरी नायब उपरिक्षक नवराज ढुङ्गाना भने यस घटनामा प्रहरीले गंभिरताका साथ अनुसन्धान गरेको बताए । उनका अनुसार घटनाको लगत्तै मृतककी आमाले आफ्नो छोराको लडेर मृत्यू भएको भनि जाहेरी दिएका थिए । तर पछि मृतककी बहिनिले आफ्नो दाजुको हत्या भएको भनि कोटानी जाहेरी दिएका आधारमा प्रहरीले दुईजनालाई पक्राउ गरि अनुसन्धान गरिरहेको छ  । घटनास्थलमा सरकारी वकिल सहित आफू स्वयम पुगेर स्थानियहरूको सहयोगमा प्रमाण संकलन गरि सोहि आधारमा अनुसन्धान भई रहेकोले स्थानियहरूलाई शंका नगर्न समेत उनले आग्रह समेत गरे।